Beli Tül Detaylı V Yaka Siyah Abiye Elbise (ABY0302)

Fiyat : ₺319,99(KDV Dahil)
₺57,06 'den başlayan taksitlerle

Manken Ölçüleri:  Boy: 1,75      Bel: 65      Göğüs:  85    Basen: 90       Manken üzerindeki Beden:   36/S

Ürün Bilgisi 

Tül kumaştır. Astarlıdır. Sırttan fermuarlıdır. Elbise 170 cm'dir.

Yıkama Talimatı:  Ürünün iç etiketinde gerekli yıkama talimatı yer almaktadır. Yıkama talimatları ve semboller ile ilgili gerekli bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

KUMAŞ TÜRLERİ


Pamuk: Nemi iyi emer ve ısıyı vücudun dışına taşıyarak serin tutar. Doğal bir yapıya sahip olduğu için alerjik reaksiyona sebebiyet vermez. Pamuklu kumaşlar sıcak suda yıkanmaya ve sıkılmaya müsaittir. Asılarak kurutulabilir. Nemliyken ütülenirse kırışığı daha çabuk açılır, kuru iken sıcak buharlı ütü ile ütülenir.

Keten: Keten dayanıklı bir kumaştır, nem emilimi iyidir ve pamukla aynı şartlarda yıkanabilir. Doğal keten ürünler, nemli iken ütülenmelidir.

 

Yün: Yünlü kumaşlar yapısındaki nem çekme niteliği ile yumuşak ve esnek kumaşlardır. Tüm iklimlerde rahatça kullanılır. Kışın sıcak, yazın serin tutar, çünkü yün vücuda nefes aldırır, sağlıklıdır. Aşırı ısı, nem ve basınca maruz kalırsa keçeleşir.

 

Viskon: Bakımı kolay olan bir kumaş  türüdür. Ter çekme özelliği bulunmaktadır. Renk atmayan, bir kumaştır. Makinada yıkanmaya uygun bir yapıya sahiptir.

Akrilik: Gün ışığına karşı dayanıklıdır. Akrilik kumaş ile hazırlanan kıyafetler, şeklini korur, kırışmaz. Kolay yıkanır.


Polyester: Parlak, dayanıklı ve esnek bir kumaştır. Leke tutmaz, kolay yıkanabilir ve çabuk kurumasından dolayı dış giyimde tercih edilir. Ütü gerektirmez.

 

Likra: Esneme özelliği nedeniyle, dayanıklı, güçlü yapıdaki dokuma türüne dahil olmaktadır. Hem boyuna hem de enine esneme özelliği vardır. Düşük ısıda yıkanılması önerilen bir kumaştır.

Scuba Dalgıç: Vücudu saran, esnek yapıda bir kumaştır. Esneklik özelliğinden dolayı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sıkı olması ve vücudu sarması nedeniyle, vücudu bir beden ince gösterir.

 

Denim: Hammaddesi koton olan, doğal yenilenmiş bir ipliktir. Likra oranı var ise ıslakken çekilmesi gerekir. Ön yüzeydeki yıpranma oranını önlemek için ürünleri ters çevirerek yıkaması önerilir. Ütüleme işleminde, buhar kullanımı önerilir.

Benzer Ürünler